DUSZPASTERZE

PROBOSZCZ

ks. Andrzej Buchowski

Pochodzi z parafii p.w. św. Michała Archanioła w Kańczudze. W 1989 roku ukończył WSD w Przemyślu i 14 czerwca tegoż roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Ignacego Tokarczuka. W latach 2005-2015 pełnił posługę proboszcza w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Zawadce Osieckiej. W 2011 roku został członkiem Rady Kapłańskiej Diecezji Rzeszowskiej.
Posługę proboszcza w naszej parafii sprawuje od 23 sierpnia 2015. W 2017 roku powierzono mu również funkcję wicedziekana Dekanatu Rzeszów-Północ.

WIKARIUSZ

ks. Marek Łączkowski

Pochodzi z parafii p.w. Chrystusa Króla w Przeworsku.Po ukończeniu WSD w Przemyślu, 24 czerwca 1987 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Ignacego Tokarczuka. W naszej parafii jako wikariusz pracuje od 2015 roku.

KAPELAN SIÓSTR OPATRZNOŚCI BOŻEJ

ks. kan. Władysław Sidor

Pochodzi z parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Ostrowie k. Radymna (diec. przemyska). Po ukończeniu studiów teologicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, w 1963 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Franciszka Bardy.
Od 1979 roku pracuje w Domu Pomocy Społecznej w Łące, jako kapelan Sióstr Opatrzności Bożej. W 2013 roku obchodził Złoty Jubileusz 50-lecia kapłaństwa. W tym samym roku dekretem bp. Kazimierza Górnego otrzymał godność Kanonika Honorowego Kapituły Kolbuszowskiej.

(Kontakt: Łąka 260, tel. 17 772 10 51)